Čepice pro onkodospěláky – ročník 4!

Sedím u počítače a vážně si říkám, že žasnu, že tento projekt nejen že přežil a žije, ale hlavně roste.

Dovolte mi připomenout, že první ročník jsme našili kolem 240ks čepic a obdarovali 2 kliniky. To byl projekt ještě úplný kojeneček, děťátko v plenečkách…

V loňském roce jsme už našili a darovali bezmála 1600ks čepic a svoji porci dostali kliniky a stacionáře v těchto městech: Brno, Náchod, Hradec Králové, Pardubice, Jihlava, Znojmo, Kolín, Kladno, Šumperk, Olomouc, Mladá Boleslav, Hodonín. Původně jsem ve třetím ročníku snila o 1000 kusech a deseti klinikách. Život je vážně jízda, když drandíš se super partou. No ano, to mluvím o Vás všech, známých i neznámých dobrodincích! Jsem v napětí a očekávání co přinese ročník letošní! Letos se nám karty trochu míchají, pokud jde o adresy klinik, ale vypadá to stále na 12-15 míst kde domluva klapla a letos s námi počítají. Není to neuvěřitelné?! Pro mne určitě ano!

Každý rok se bojím, zda dostojím slibu a zda to všechno zvládneme. Vážně mi musíte odpustit, že Vám pořád tak málo věřím. Je to ostuda. Každopádně je to spíše než nedůvěra, takový ten pocit velkého závazku a vědomí, že doba není úplně snadná.

Stále se učím, stále mám 4 děti a stále jsem silně nedokonalá. Prosím mějte s mojí maličkostí trpělivost. Snažím se, jak nejlépe umím. Pracuji tak, abych si mohla říct, dělala jsem to nejlepší, co dokážu. Přesto budu možná někdy pomalá v komunikaci, něco přehlédnu atd. Prosím předem o odpuštění. NIKDY to není nezájem ani nevděk.

Moc prosím, přečtěte si vše! Ušetříme si vzájemně spoustu času a energie. Věřím, že 99% odpovědí na své otázky zde naleznete.

Děkuju už teď všem, kteří se do toho pustí. Moje vděčnost je neskonalá.

Vše je už 4 rok úspěšné zejména díky Vaší velké štědrosti, citu pro věc a lásce k lidem. Vždycky mi připomenete sílu myšlenky a také to, že v lidech všeho druhu je spoustu dobra!

Letošní ročník-jdeme na to!

Materiál:

Prosím o zcela výhradní šití z bavlněného úpletu, nebo bavlny s elastenem. Hlava bez vlasů má velice citlivou kůži. Opravdu neposílejte umělé materiály. Nevím si s nimi potom rady. Nakonec je do dodávek dám, ale sestřičky nám je často vrací.

Střih:

Zkusili jsme různé střihy, ale v 99 % nejlépe sedí tento a zde je ke stažení!

Střih je třeba stáhnout, vytisknout a jednotlivé díly slepit k sobě. Doporučuji na pevnější papír a uschovat. Ať už se příště nemusíte trápit touto prací.

Tento střih máme zcela volně k použití. Paní jsem osobně kontaktovala a jeho stahování pro tento účel máme povolené. Také prosím o šití opravdu oboustranných, dvouvrstvých čepic. Jednak více chrání před chladem, jednak si pacient může vybrat stranu (barevnost), která mu více sedí a pak také taková čepice mnohem lépe drží tvar a její životnost je podstatně větší. Z recenzí samotných pacientů prostě vyšla nejlépe!

Střih je nabízen ve třech velikostech. Nejlépe se udávala velikost střední, vzhledem k tomu, že hlava bez vlasů je spíše drobná, sedí většinou střední velikost i pánům. Volbu velikostí tedy nechám na Vašem uvážení. Když budete mít nějaký zbytek látky, (píšu lásky, jak milý překlep 🙂 ) a vyjde Vám už jen na nejmenší velikost, jistě to využijte.

Kde nakoupit

Zatím se nám příliš nedaří najít sponzory na látky. Dávám tedy alespoň odkazy na ověřené spolehlivé obchody, kde můžete nakoupit. Snažím se momentálně vyjednat alespoň slevu. Pokud se povede, dám obratem vědět.

Krásné a kvalitní látky nakoupíte třeba zde: https://www.unuodesign.cz/

Nebo zde: https://www.mimilatky.cz/

Také zde je z čeho vybírat: https://www.de-park.cz/

Financování:

Uvědomuji si, že jsou mezi námi šikovní lidé, kteří by rádi šili, ale jsou v obtížné situaci a nákup látek je pro ně příliš drahá záležitost. Pro tento případ byl založen transparentní účet. Vzhledem k propočtu, že jedna čepice vyjde kolem 80kč – tedy bez práce, elektřiny, nití atd., mohu na požádání proplatit 45Kč za kus jako podporu a pomoc s nákupem materiálu. Opravdu na požádání, nikoli paušálně. Ale peníze nějaké máme a tedy se určitě není důvod stydět si o proplacení a podporu napsat. Tedy pošlete deset čepic, v balíčku zašlete své jméno, číslo účtu a já Vám proplatím 450 Kč na Váš účet.

Ještě, že opravdu ráda řídím 🙂 2600km po celé naší krásné zemi.

Transparentní účet:

2200572029/2010 Tento účet může sloužit všem, kteří šít nechtějí nebo neumějí, ale chtějí podpořit ty, co mohou, umí a chtějí, ale potřebují finanční podporu. Jako v loňském roce bych ráda využila i šicí dílny, které jsou schopné po dodání materiálu ušít čepičku za 25 Kč. Případně na náklady spojené s rozvozem čepic po celé naší vlasti. V loňském roce jsem najezdila 2600km po celé republice. Účet je zcela transparentní a tak můžete všechen pohyb na účtu sledovat a případně žádat vysvětlení výdajů. Vše Vám vždy ochotně doložím.

Logo našeho nově vznikajícího obecně prospěšného spolku 🙂

V letošním roce vznikne obecně prospěšný spolek pod názvem PodČepicí, vyjadřující podporu, kterou čepice dávají. Transparentní účet tak poslouží i k platbě loga spolku a především k platbě právního servisu. Bohužel založení obecně prospěšného spolku je legislativně nutné a samotné založení vyjde kolem 7500kč. Nadále můžete nahlížet do účtu a přesvědčit se, kam peníze odcházejí. Děkuji za štědrost v této ekonomicky nelehké době.

Říká, že o to, co s láskou darujete, nikdy nepřijdete. Ve vesmíru panuje neobyčejná rovnováha. Co dáte, to se vám někudy zase spolehlivě vrátí. Tak se asi není čeho bát!

Tohle je už jenom třešnička na dortu!

Přáníčka:

V loňském roce se nám povedlo zapojit mnoho dětí a několik školních tříd k tvorbě přáníček, která pak byla vkládána do vnitřku čepic. Jak řekla moje dcera, byla to čepice s plným bříškem. Nemocní byli velice dojati. Pokud můžete, oslovte během září třídní učitele Vašich dětí, řekněte jim o našem projektu, ukažte jim odkaz na tento článek a poproste je o spolupráci. Stačí zcela malé kartičky. Ideálně tak, aby se nám přání vešlo do na půl přeložené čepice. Paní učitelky dělí často čtvrtku na 4 díly a každý díl je přehnutý, jako klasické přáníčko. Příliš velká přání jsou pro nás spíše komplikací. Nevejdou se nám do čepic a musíme je dávat bokem. Mnohokrát děkuju! Jsou to drobnosti, ale pomohou nám k hladkému průběhu. Přáníčka nechť mají obrázek, nápis brzy se uzdrav, zvládneš to, nebo myslím na tebe. Dále na přání uveďte křestní jméno dítěte a jeho věk. Malovat nejlépe pastelkami, aby nehrozilo ušpinění čepic. Tento bonus byl vloni až srdcervoucí a dával celému projektu nádherné podporující kouzlo. Většina obdarovaných vždy mluví o přáníčku od dětí. Učitelé se vyjadřují, že díky společné tvorbě měli možnost mluvit s dětmi o onkologické problematice a také o tom, že si máme vzájemně pomáhat.

Některá přáníčka mě dostávala do kolen!

Barevnost:

Velice se osvědčilo jednu stranu čepice udělat jednobarevnou a druhou barevnou. V barevnosti se meze nekladou. Jen moc PROSÍM vynechte pohádkové postavičky, a vyloženě DĚTSKÉ motivy. Používejte cit a zdravý úsudek a uvědomte si, že jde o dospělé lidi, těžce zkoušené životem. Šmoulové, princezny, dinosauři a Tlapková patrola se opravdu nehodí! Zvířecí motivy a jakékoliv jiné, pokud jsou decentní, nejsou žádný problém. Pacienti si i v loňském roce velice chválili velký výběr vzorů a barev. Takže směle do toho 🙂 Ale vždy prosím dodržte pravidlo, že jedna strana čepice bude jednobarevná. Při výběru barevnosti prosím myslete i na muže. Je jich o dost méně, ale mezi pacienty jsou.

Velká pestrost dovolena 🙂

Termíny:

Šití by ideálně mělo probíhat v měsících září-listopadu. Pokud, ale ušijete, a stihnete odeslat až třeba 15 prosince, nic se neděje. I Vaše čepice se dostanou, kam mají. Snaha je dostat všechny čepice do konce roku na jejich místa. Prosím zasílat ušité čepice na adresu: Věra Venuše Rybová, Celné 71, Těchonín, 561 66. Nebo adresa zásilkovny: Náměstí 5. května 561 64 Jablonné nad Orlicí Email: pribehcepicky@seznam.cz Tel: 723 990 540 Pokud mi potřebujete zavolat, ocením spíše SMS protože, v pracovní době nemohu brát hovory. Děkuji!

Do balíčku prosím vždy vložte kartičku se svým jménem, ať je možno Vás vepsat na seznam dárců. Nejpozději od prvního týdne v prosinci plánuji začít předávání na klinikách. Aby čepice mohly najít své majitele a sloužit celou zimu a dále v prvních jarních měsících. Reportáže z předávání budu průběžně zveřejňovat zde a také na FB stránce.

Děkuji Všem s velkým srdcem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *