Jak spát venku a užít si to

Je to už tři roky, co celou sezonu spíme venku. Jak jako venku? Prostě venku…jakmile se trochu oteplí, přesouváme se pod naši pergolu. Většinou nám sezona začíná koncem dubna a končí koncem září. To už zde na horách většinou v noci mrzne.

Ani nevím jak to začalo, prostě nás to táhlo ven. A nejen nás, ale i naše děti. Toužili spát venku a než nám došlo, že je to super nápad, sami vytáhli spacáky a přesunuli se za jasné noci na trampolínu, kterou mají na zahradě. Jinak trampolína je super místo pro dětské spaní. Výhledu na hvězdy nic nebrání, do zad nic netlačí a hned ráno se dá skákat rovnou ve spacáku. Prostě sen.

A tak jsme před 3 roky vytáhli starou matraci a poprvé ji položili do trávy na zahradě. Hvězdné nebe v plné kráse nás okouzlilo. Ale ráno jsme byli zmáčení rosou a občas utíkali před bouřkou. A tak se zrodil plán. Vybudujeme pergolu a pod ní si uděláme komfortní venkovní ložnici.

A ač můj muž vystudoval humanitní vědy , ukázalo se, že je i zručným řemeslníkem.

Pergola se vyloupla a s ní nový rozměr našeho života.

Už 2 roky spíme venku za každého počasí. Rosa na nás nepadá a déšť nás nezažene. Zato pozorujeme s úžasem měnící se barvy v zahradě, když svítá a posloucháme štěbetající ptactvo, Drozdy,  ráno co ráno zápasící s žížalami v ranní rose.

Jestli nás to změnilo? Ano a moc. Vnímáme mnohem víc krásu kolem. Nakoupili jsme encyklopedie ptactva a taky dalekohledy aby jsme je mohli lépe pozorovat – rovnou z peřin , začali vyrábět budky pro ptáky a v neposlední řadě, jsme otužilejší a šťastnější. Spaní veku se rovná kvalitní terapii a moc ji všem doporučujeme.

Co budete potřebovat?

Přístřešek v místě, kde jste rádi a kde se bude rádi probouzet,  ale dá se začít i bez něj 🙂

Starší postel, které nebudete litovat, bude totiž vystavena větru, slunci i vlhkosti.

Podložku z ovčího rouna. Moc se nám osvědčila v chladnějších měsících.

Teplou deku. Máme také s ovčím rounem.

Čelenku nebo čepici pro chladnější měsíce.

Lampičku na večerní čtení

Ve spaní venku se k nám celou sezonu přidávali děti, dle svých potřeb…ty mají své postýlky uvnitř, ale moc v nich od jara do podzimu nepobudou. Střídají , lavičky, trampolínu, teepee , nebo sedačku co je pod pergolou také. Dokonce s námi toto léto, spalo venku celou dobu naše novorozené 4 dítě. Poctivě zabalená spala jako andílek .

Zkuste to také – zamilujete se, stejně jako my. A tak už vyhlížíme jaro a těšíme na ty úžasné noci co nás čekají!

Komentáře

  1. Jitka říká:

    Úžasné!

    1. venuse říká:

      Děkujeme! Už připravuji další článek, protože sezona nám právě začíná 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *