Zuby a homeopatie🦷🦷🦷

V stomatologii je možné použít homeopatii k mírnění bolesti, zánětu a podpory hojení po zákrocích. Níže popíšu několik konkrétních homeopatických léků, které se mohou používat ve stomatologii, a u každého uvedu, pro jaké symptomy a situace jsou typicky indikovány.

Arnica Montana – Je často používána pro své protizánětlivé a analgetické účinky. Arnica je vhodná zejména po extrakci zubů, implantaci nebo jiných chirurgických zákrocích v ústní dutině. Pomáhá redukovat otok, modřiny a zrychluje hojení.

Hypericum Perforatum – Tento lék je vhodný pro léčbu nervové bolesti nebo bolesti po zákrocích, kde došlo k poškození nervů, jako jsou například extrakce zubů moudrosti. Hypericum může pomoci zmírnit ostrou, střílející bolest.

Calendula – Používá se pro svoji schopnost podporovat hojení a antiseptické vlastnosti. Calendula je užitečná při léčbě malých ústních vředů nebo po operativních zákrocích v ústní dutině, kde podporuje rychlejší regeneraci tkání a zabraňuje infekci.

Staphisagria – Je užitečná zejména u pacientů, kteří trpí bolestmi po chirurgických zákrocích, zejména pokud se bolest objevuje v místech šití, nebo řezné rány. Tento lék je také často doporučován lidem, kteří mají tendenci k tvorbě ústních vředů po návštěvě u zubaře.

Belladonna – Při akutních stavech jako jsou abscesy nebo silné záněty dásní, kde se vyskytuje intenzivní bolest doprovázená horečkou, může být Belladonna účinná. Tento lék je známý svými rychle působícími účinky na zánětlivé procesy.

Chamomilla – Je známá pro své uklidňující účinky, zvláště u malých dětí, které procházejí náročným obdobím růstu zubů. Chamomilla může pomoci zmírnit bolest, podrážděnost a nespavost spojenou s růstem zubů.
Potřebujete poradit? Jsem tu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *